СВІТЛАНА КОТЕНКО – співзасновниця FoodEx - сервіс доставки здорового харчування, weightloss-коуч, біохакер. Поділиться з вами своїми рекомендаціями, як покращити своє харчування. Та як харчуватися і отримувати користь та задоволення від здорової їжі.
Хочеш жити? – Харчуйся збалансовано! Не збалансоване харчування – вбиває набагато швидше людський організм, ніж будь-що інше!
Харчування і на психологічному, і на фізіологічному рівні впливає на наше здоровʼя, вигляд, стан, настрій, активність. Адже ми є те, що ми їмо!
Попри загальну думку, надмірна вага далеко не найстрашніший наслідок неправильного харчування. Якщо ваше тіло не отримує необхідної норми нутрієнтів, вітамінів, мікроелементів, це погано відображається на здоровʼї. Зʼявляються хвороби серця та судин, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, цукровий діабет, алергія, висипання та акне, гіпертонія та навіть рак. Неправильне, незбалансоване харчування завжди буде давати збій в організмі людини.
Тривожні симптоми того, що ваш раціон потребує корегування:
постійна втома, нестача сил;
порушення концентрації, уваги, памʼяті;
тьмяне волосся, ламкі та тонкі нігті;
проблеми з суглобами, клацання чи скрип за відсутності запалення, травм;
часті проблеми зі стільцем;
зайві кг.
Всі ці симптоми можуть спостерігатися також,якщо ви приймаєте вітаміни і різні добавки. Споживання вітамінів чи мінералів дадуть вам набагато кращий результат, якщо ваш раціон збалансований, різноманітний та підібраний відповідно до вікових змін, хронічних захворювань, особливостей роботи ваших внутрішніх органів. Вітаміни будуть краще засвоюватися при харчуванні, де присутні правильні БЖВ, виключена з раціону сміттєва їжа та продукти, які провокують запалення.
ПРИЧИНИ НЕПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
Причини неправильного харчування можуть бути різноманітними і залежать від індивідуальних особливостей, культурних, соціальних, економічних і психологічних чинників. Ось деякі з поширених причин, які можуть впливати на вибір і звички харчування:
Сучасний спосіб життя
Швидкий темп сучасного життя може призвести до браку часу на приготування здорової їжі. Багато людей віддають перевагу зручним і готовим продуктам, які часто багаті цукром, сіллю і насиченими жирами, але низькі за поживною цінністю.
Реклама і маркетинг
Агресивна і спокуслива реклама продуктів харчування можуть впливати на споживчі вподобання і стимулювати споживання некорисних продуктів. Ми сліпо віримо маркетинговим наративам – «фітнес-батончик» і не розуміємо, що він надкалорійний, «веганські сосиски» – і в голові одразу з’являється асоціація – це корисно, а насправді їх склад – це хімічна формула. До оманливих корисних продуктів належать і сухофрукти, які вимочуються у цукровому сиропі, гранола та мюслі, знежирений кисломолочний сир та йогурт, готові смузі.
Доступність і вартість продуктів
Звичайно ж нам простіше купити ковбасу і зробити бутерброд чи замовити готові страви у кулінарії, де все смажене, з майонезом, аніж приготувати корисну вечерю.
Культурні та соціальні чинники
Тут все зрозуміло. Ми ж українці. Як же без вареничків, картоплі, смаженого сальця. Зустріч з друзями чи родичами – це завжди про щедре застілля. В цьому немає нічого поганого і шкідливого, якщо це відбувається раз на місяць. Переїдання у такому разі – це якраз прояв нормальної поведінки.
Емоційне харчування
Стрес, нудьга, смуток та інші емоції можуть стати причиною харчових звичок, у яких люди шукають розраду і задоволення через споживання певних продуктів, часто багатих на цукор і жири. Ми часто заїдаємо своє життя.
Відсутність знань про правильне харчування
Деякі люди не володіють базовими знаннями про здорове і збалансоване харчування і не усвідомлюють важливість правильного вибору продуктів.
Звичка
Харчові звички, сформовані в дитинстві, можуть залишатися з людиною протягом усього життя, навіть якщо вони неправильні та незбалансовані. Щоб змінити звичку – для цього потрібен час, бажання та фокус уваги
Брак часу та навичок
Деяким людям може бути складно приготувати збалансовані та здорові страви через відсутність навичок приготування або доступу до необхідних продуктів. Але часто це відмазка. Зараз є сервіси доставки здорового харчування такі як моя компанія FoodEx і раціон на цілий день можна замовляти наприклад в ті дні, в які ви особливо зайняті, а в інші готувати самостійно.
З неочевидними причинами неправильного харчування розібралися. Що ж робити?
Ділюся з вами 5-ма простими кроками, щоб покращити своє харчування.
Не переїдайте і не хапайте їжу на ходу. Організуйте режим так, щоб у вас були 3 основні прийоми їжі і 0-2 корисні, поживні перекуси. Пишіть у наш Телеграм бот «ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ» і ми надішлемо вам схему харчування від FoodEx на 3 та 5 прийомів їжі, яку легко дотримуватися у повсякденному житті.
Збалансуйте вашу тарілку, щоб отримувати необхідну калорійність та БЖВ. Я знаю, що самостійно це зробити буває дуже важко, бо ми живемо динамічним і активним життям, і хочемо все встигнути. Тоді скористайтесь нашим сервісом доставки FoodEx Програми харчування пишіть нам у Телеграм бот або у дірект іnstagram та отримуйте спеціальну пропозицію.
Дотримуйтесь харчової паузи між прийомами їжі 3-4 год і 12-14 годин між вечерею та сніданком наступного дня. Я особисто намагаюсь дотримуватися мінімум тричі на тиждень 8/16. Безкоштовний додаток Zero мені в цьому допомагає.
Пережовуйте їжу ретельно, мінімум 30 разів. Насолоджуйтесь смаком.
Замініть шкідливі солодощі на більш корисніші. Приєднуйтеся в наш іnstagram ставте плюс в дірект та отримуйте книгу FoodEx Рецепти корисних десертів в ПОДАРУНОК.
Важливо підібрати раціон харчування, який підійде саме тобі з урахуванням твого стилю життя, гастрономічних уподобань та хронічних захворювань чи вікових змін. Наразі особисто я харчуюсь на програмі FoodEx Палео або БГБКБС – це програми без глютену, без казеїну, без сої та солодкого, оскільки маю порушення роботи щитовидки і додаю в свій раціон призначені мені вітаміни. Звичайно спортзал мінімум 2-чі на тиждень, обовʼязково дотримання водного режиму. Є ще челендж – налагодити свій сон, про це згодом розповім у наших соцмережах.Я вірю, що наше здоров’я, гарне самопочуття, продуктивність – це особиста відповідальність кожного з нас.
Пам’ятайте, що їжа – це основа, яка може бути будівельним матеріалом для нашого тіла, постачальником енергії, задоволення, ліками, але може бути і отрутою для нашого організм. Тому рішення за кожним з нас.
Comentarios