top of page

БІЛЬШЕ ПРО СИСТЕМУ КЕРУВАННЯ ВІКОМ ТА ЗДОРОВ'ЯМ В ІNSTAGRAM

Тут ви знайдете більше цікавої інформації.

  • Фото автораОлександра Макаренко

ЩО ТАКЕ ЕСТРОГЕН, ЙОГО РОЛЬ В ФУНКЦІОНУВАННІ ОРГАНІЗМУ

Естрогени або естрогенні гормони – група гормонів стероїдного типу, до яких входять естрадіол, естріол та естрон. Вони є визначальними для гормонального балансу та здоров'я жінок, але також синтезуються і у чоловіків та мають руйнівний вплив у випадку надмірної їх секреції.


Estrogen
Естроген


Найбільш активний серед естрогенів гормон естрадіол, саме про нього частіше всього йде мова в контексті жіночого здоров’я, адже він відповідає за розвиток тіла по жіночому типу та дітородну функцію. Рівень естрадіолу регулює менструальний цикл, а також визначає загальний рівень здоров’я та зовнішній вигляд жінки. Згасання його секреції краде молодість та слугує фактором розвитку серцево-судинних захворювань, остеопорозу та інших вікових патологій.


Функції естрогену:

  • формування статевої системи за жіночим типом,

  • розвиток статевих ознак в підлітковому віці,

  • регуляція менструального циклу та фертильності,

  • забезпечення здорового лібідо,

  • антиейджингові, нейропротекторні та кардіопротекторні властивості, в тому числі регуляція рівня холестерину, підтримка здоров’я серця, судин і кісток, захист від демінералізації та остеопорозу,

  • захист від передчасного зниження пам’яті та когнітивних функцій, профілактика хвороби Альцгеймера,

  • забезпечує міцний сон та гарний настрій,

  • покращує якість волосся, еластичність та зволоженість шкіри.

СИМПТОМИ ЗНИЖЕНОГО ТА ПІДВИЩЕНОГО РІВНЯ ЕСТРОГЕНУ

Порушення балансу естрогенів викликає стрес, дефіцит корисних макро- та мікронутрієнтів (зокрема, заліза), шкідливі звички, гіподинамія чи навпаки надмірні фізичні навантаження, метаболічні розлади, що викликають ожиріння та збільшення маси тіла. Дисбалансу статевих гормонів, окрім вікового виснаження ендокринних залоз, також сприяє прийом синтетичних гормональних засобів, споживання фітоестрогенів (харчових продуктів, що містять сполуки, схожі за властивостями на естрогени).


Симптоми зниженого естрогену у жінок: порушення менструального циклу, нерегулярні менструації, набір ваги, ожиріння, випадіння волосся, сухість шкіри та виникнення глибоких зморшок, втрата еластичності шкіри, “обвисання” грудей, підвищена втомлюваність, порушення сну, втрата лібідо.


Симптоми підвищеного естрогену у жінок: порушення менструального циклу, СПКЯ та схильність до фіброзних утворень і ендометріозу, головні болі, дратівливість, порушення сну, порушення в роботі ШКТ, здуття, набір ваги з відкладенням жиру в області стегон.

Симптоми підвищеного естрогену у чоловіків: ожиріння, відкладення жиру за жіночим типом (в області талії, а також гінекомастія), втрата енергії, підвищена стомлюваність, зниження лібідо та еректильна дисфункція.


Естроген у чоловіків

Попри те, що естрогени вважаються жіночими гормонами, у чоловіків естрадіол також синтезується. Він виробляється яєчками та корою наднирників, хоча і в досить незначній кількості. Підвищенню рівня жіночих гормонів у чоловіків сприяє головним чином зайва вага та ожиріння. Жирова тканина є ендокринним органом, тому при нестачі м’язової і надмірній кількості жирової маси у чоловіків спостерігається нестача тестостерону (а це втрата потенції і проблеми зі здоров’ям) та підвищення естрогену.


Естроген у жінок

Естроген у жінок виробляється в яєчниках, наднирниках та периферійних тканинах. І хоча оптимально високі рівні жіночих гормонів сприяють підтримці молодості, надмірна кількість естрогену, в тому числі через зайву вагу та ожиріння, викликає патологічний стан естрогенодомінування. Так само небезпечним є дефіцит естрогенів, що негативно позначається на репродуктивному здоров’ї, підвищує ризики серцево-судинних захворювань та патологій опорно-рухового апарату, прискорює процеси старіння шкіри, викликає безсоння та перепади настрою.


ЯК НОРМАЛІЗУВАТИ РІВЕНЬ ЕСТРОГЕНУ В ОРГАНІЗМІ – ПРОГРАМА ВІД ЦЕНТРУ ПРЕВЕНТИВНОЇ МЕДИЦИНИ GAMA CONSULTING

Сприятливий вплив на рівень естрогенів має спорт, нормалізація ваги, збалансоване харчування, покращення роботи печінки, яка відповідає за метаболізм гормонів, повноцінний сон та стрес-менеджмент. Як підвищити рівень естрогену у жінок? В цьому допоможе високобілкова дієта, прийом Омега-3 та інших ортомолекулярних препаратів. Як знизити естроген? В першу чергу, переглянути дієту та нормалізувати вагу. Що для цього потрібно? Модифікація способу життя, суплементація (прийом індивідуально підібраних вітамінів, мінералів та амінокислот) та за потреби гормональна корекція BHRT. І головне в цьому – допомога компетентного лікаря.


Персональна програма підтримки здоров’я включає консультацію лікаря для визначення справжньої причини погіршення самопочуття, призначення необхідних лабораторних досліджень та підказки, коли здавати аналізи, як перевірити гормональний фон без зайвих витрат, як підняти рівень естрогену або знизити рівень естрогену максимально безпечно. Для цього кожна програма містить детальні індивідуальні поради зі зміни дієти, режиму, фізичних навантажень, схему прийому суплементів та інших препаратів, які допоможуть досягти стійкого ефекту оздоровлення.


Автор: Олександра Макаренко, лікар ейдж-менеджер


Comments


bottom of page