top of page

БІЛЬШЕ ПРО СИСТЕМУ КЕРУВАННЯ ВІКОМ ТА ЗДОРОВ'ЯМ В ІNSTAGRAM

Тут ви знайдете більше цікавої інформації.

  • Фото автораОльга Бут

ГОРМОН РОСТУ, СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ВИРОБЛЕННЯ ДАНОГО ГОРМОНУ

Гормон росту є одним з ключових “гормонів молодості” – складових ендокринного балансу, що регулює буквально всі процеси в наших тілах. Зниження синтезу цих речовин пов'язане з біологічним старінням, розвитком захворювань, погіршенням самопочуття та скороченням очікуваної тривалості життя.


Somatotropine
Гормон росту


Через назву гормон росту часто сприймають як гормон, що відіграє важливу роль лише в дитинстві та юності. Він дійсно відповідає за гармонійний розвиток молодого організму та формування органів, але з віком його значення не зменшується. Знижується лише його продукція. І саме зниження рівня гормону росту пов’язане з першими ознаками старіння, які ми спостерігаємо у себе. Брак енергії, зморшки та втрата стрункої фігури – це результат нестачі гормону росту.


Рівень гормону росту йде на спад першим серед інших “гормонів молодості” (статевих, ДГЕА, мелатоніну, тиреоїдних). Вже з 30-35 років спостерігається його відчутний дефіцит, що призводить до атрофії м’язів, втрати пружності шкіри, утворення глибоких зморшок, погіршення пам’яті та відчуття постійної втоми.


ЩО ТАКЕ ГОРМОН РОСТУ ТА ЯКА ЙОГО ФУНКЦІЯ В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ?

Гормон росту – пептидний гормон гіпофіза, основний регулятор процесів росту та запорука збереження молодості тіла. Це анаболічний гормон, тобто гормон, який відповідає за розвиток та ріст тканин і органів завдяки властивості посилювати синтез білка. Також критично важливий для обміну речовин та інших органічних процесів, зокрема, засвоєння кальцію, загоєння тканин, підтримки імунітету. Являється антагоністом інсуліну, тому необхідний для вуглеводного обміну та профілактики ожиріння і діабету, збереження здорового композитного складу тіла.


Пік його синтезу припадає на дитинство та підлітковий вік, коли формуються органи та розвивається організм, в зрілому ж віці він підтримує об’єм та тонус шкіри, м’язів і кісток. Достатній рівень гормону росту забезпечує нам фізичну та емоційну витривалість, стресостійкість, допомагає підтримувати м’язову масу та захищає від накопичення зайвого жиру, порушення когнітивних функцій та депресії.


Гормон росту в бодібілдингу

Важливість гормону росту чудово знають спортсмени та бодібілдери. Він має анаболічну (сприяє росту м’язів) та антикатаболічну дію (сповільнює втрату м’язової маси), тому допомагає набрати якісну м’язову масу, збільшити силу та швидко досягати поставлених цілей у спорті. При його нестачі вкрай важко збільшити об’єм мускулів, скинути зайву вагу, зменшити кількість підшкірного жиру (“просушити” тіло) та покращити інші показники ефективності тренувань.


Струнке та функціональне тіло досягається лише при оптимізації гормонального рівня. Дефіцит гормону росту заважає отримати виразний рельєф, наростити м’язи, збільшити витривалість. А використання гормону росту спортсменами дозволяє швидко накачати м’язи, ефективніше спалювати жир, посилювати опорно-руховий апарат, підтримувати здоровий обмін речовин та навіть прискорювати посттравматичне відновлення.


Симптоми нестачі та надлишку гормону росту

Ознаки дефіциту гормону росту:

  • зайва вага, підвищення маси тіла та ожиріння, “обвислий” живіт та сідниці,

  • жирові відкладення на талії, над колінами, труднощі в зниженні жирової маси,

  • втрата об’єму м’язів (атрофія) та силових показників, слабкі мускули та проблема з набором м’язової маси,

  • підвищена втомлюваність, брак енергії,

  • збільшення потреби у сні, погіршення якості сну,

  • тривожність, нервозність, депресивні стани,

  • зниження витривалості, працездатності, погіршення пам’яті та концентрації,

  • сухість та зниження тонусу шкіри, погіршення якості волосся,

  • навислі повіки, “мішки” під очима, глибокі зморшки, витончення губ.

Надмірний же рівень гормону росту називається гігантизм чи акромегалія (залежно від віку). Надлишок гормону росту призводить до гіперплазії (надмірного розростання) тканин, деформації кісток, виникнення проблем із серцем, метаболізмом, ендокринними органами та інших патологій. Про профіцит гормону росту можуть свідчити апное уві сні, набір маси тіла, набряки, зміна геометрії обличчя (збільшення носа, щелепи тощо), порушення в роботі нервової, травної та серцево-судинної системи.


Чому важливо підтримувати оптимальний рівень гормону росту

Підтримка оптимального рівня гормонів є запорукою збереження молодості та здоров’я. Енергійності, витривалості, якісного життя без проблеми зайвої ваги та хронічної втоми. Високий рівень гормону росту не лише дозволяє гарно виглядати – зберігати пружність шкіри, запобігати віковим змінам овалу обличчя, мати підтягнуту фігуру та сильні м’язи. Він гарантує захист від передчасного старіння, метаболічних та ендокринних порушень, що підвищують ризики розвитку серцево-судинних захворювань, остеопорозу, знижують імунітет та когнітивні функції мозку.


ВІДНОВЛЕННЯ ЗДОРОВОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІЗМУ З GAMA CONSULTING

Для природної підтримки рівня гормону росту найважливіше – бути активним, раціонально харчуватись та висипатись. Адже синтезується гормон росту в перші години сну, найбільше – в період між 23.00 та 3.00 ночі. Для компенсації його дефіциту використовуються ортомолекулярні препарати та BHRT (біоідентичні гормони). Попри те, що інтернет рясніє рекламою товарів для бодібілдерів, а купити стимулятор росту м’язів чи, зокрема, придбати гормон росту онлайн не є проблемою, застерігаємо вас від самолікування. Щоб це було безпечно та ефективно, обов’язково потрібен регулярний моніторинг динаміки та контроль компетентним лікарем.


Бажаєте схуднути, мати струнке та сильне тіло, зміцнити імунітет та завжди гарний настрій?

Лікарі центру новітньої превентивної медицини Gama Consulting допоможуть сформувати індивідуальну програму оздоровлення. Для профілактики вікових змін, корекції фігури та підвищення стресостійкості ми застосовуємо комплексний підхід, в основі якого – безпечне відновлення гормонального балансу та налаштування здорового функціонування всіх систем організму через поєднання модифікації способу життя та сучасних методик превентивної медицини. В ході програми підтримки здоров’я розробляються персональні рекомендації, план обстеження та стратегія досягнення поставлених задач, формується схема прийому препаратів та план контролю показників, щоб ваша програма була не лише дієвою, а й максимально безпечною.


Автор: Ольга Бут, лікар ейдж-менеджер


Comments


bottom of page