top of page

БІЛЬШЕ ПРО СИСТЕМУ КЕРУВАННЯ ВІКОМ ТА ЗДОРОВ'ЯМ В ІNSTAGRAM

Тут ви знайдете більше цікавої інформації.

  • Фото автораОлександра Макаренко

Як покращити ваш сон через зміни у харчуванні: рекомендації


Сон і харчування – дві важливі складові нашого здоров'я, які взаємодіють між собою. Поганий сон може впливати на ваші харчові звички, а також харчування – впливати на якість вашого сну. Розуміння цього взаємозв'язку і впровадження змін в харчування може допомогти поліпшити ваш сон і забезпечити відпочинок, необхідний вашому здоров'ю.


Як покращити сон
Сон і харчування

Роль гормонів та харчування

Регуляція сну в основному залежить від гормонального балансу в організмі, зокрема серотоніну та мелатоніну. Серотонін, вироблений з амінокислоти триптофану, регулює настрій, апетит та сон. Мелатонін відповідає за контроль циркадних ритмів тіла, включаючи сон. Зменшення рівня цих гормонів може призвести до порушень сну. Триптофан, необхідний для виробництва цих гормонів, може бути отриманий з деяких продуктів харчування, таких як банани, молочні продукти, куряче м'ясо, горіхи та насіння.


Вуглеводи і сон

Вуглеводи грають важливу роль у регулюванні сну. Їжа, яка містить вуглеводи, сприяє виробництву інсуліну, що допомагає триптофану виробляти серотонін. Однак важливо обирати комплексні вуглеводи, які розщеплюються повільно, такі як овес, каші з цільнозернових злаків, фрукти та овочі. Це допоможе уникнути гострих коливань рівня цукру в крові, що може перешкоджати глибокому сну.


Білки та сон

Білки містять амінокислоти, які можуть стимулювати виробництво серотоніну. Включення білкових продуктів в раціон, таких як куряче м'ясо, риба, яйця, тофу або молочні продукти, може покращити якість сну.


Вплив кофеїну та алкоголю

Кофеїн, як стимулятор, може погіршити засинання та перешкоджати глибокому сну, тому варто обмежити його споживання, особливо пізно ввечері. Алкоголь, хоч і може допомогти заснути, але сприяє поверхневому сну та може призвести до розладу сну надалі.


Стрес та емоційне харчування

Стрес та емоційне харчування можуть бути факторами, які впливають на якість сну. Шукайте здорові способи впоратися зі стресом, такі як медитація, йога або прогулянки на свіжому повітрі, і уникайте споживання їжі як засобу самозаспокоєння.

Тож як можна покращити свій сон через харчування? Регулюйте час і режим харчування!
  1. Створіть регулярний розклад харчування. Спробуйте споживати їжу протягом одного і того ж часу кожного дня. Це допоможе вашому організму створити ритм і підготувати його до сну.

  2. Обмежте перекуси пізно ввечері. Спробуйте уникати перекусів або важкої їжі пізно ввечері, оскільки це може стимулювати роботу вашого шлункового тракту і перешкоджати засинанню.

  3. Оберіть здорові харчові продукти. Включіть у свій раціон білкові продукти, такі як куряче м'ясо, риба, яйця та рослинні білки (боби та соя), а також злакові продукти, які містять вуглеводи, такі як овес, гречка та рис. Ці продукти допомагають забезпечити стабільний рівень цукру в крові, що може підтримувати глибокий сон.

  4. Уникайте великої кількості цукру. Обмежте споживання цукровмісних продуктів, особливо перед сном, оскільки це може призвести до стрибків рівня цукру в крові, що може спричинити часті пробудження вночі.

  5. Обмежте кофеїн. Споживання кофеїну може перешкоджати засинанню. Спробуйте обмежити його споживання пізно ввечері.

  6. Уникайте алкоголю перед сном. Хоча алкоголь може допомогти вам заснути швидше, він часто перешкоджає глибокому відновлювальному сну.Comments


bottom of page