top of page

БІЛЬШЕ ПРО СИСТЕМУ КЕРУВАННЯ ВІКОМ ТА ЗДОРОВ'ЯМ В ІNSTAGRAM

Тут ви знайдете більше цікавої інформації.

  • Фото автораЄвген Шагов

Як у 40 мати біологічний вік 25-річного? 

Починаючи з 20 років ми всі старіємо, але темп старіння у кожного – різний. І саме ним можна керувати! Традиційно категорії “молодість” і “старість” пов’язують саме з віком, але чіткої часової межі між ними немає. 


Молодість в майбутньому
Як мати біологічний вік 25-річного? 

Не існує визначеного хронологічно етапу, коли умовно серце зробить свій останній удар, за яким вичерпається його ресурс. Кількість часу з моменту народження не є показником здоров’я, тому ми оперуємо поняттями біологічний та паспортний вік. І часто вони геть не збігаються. То що ж таке старість та як відтермінувати зустріч із нею? 


Старінням є, в першу чергу, поступове та прогресуюче вікове зниження вироблення та дії гормонів, збільшення ризиків хронічних захворювань та скорочення тривалості життя. Саме множинні гормональні та метаболічні зміни сприяють основним віковим хронічним захворюванням та скороченню фізіологічних функцій, до яких належать атеросклероз, гіпертонія, гіперліпідемія, ожиріння, саркопенія, деменція, остеопороз, тромбоутворення, хронічне запалення та зниження імунних функцій. 

Один з ключових проявів старіння — зниження когнітивних функцій (втрата пам’яті та гостроти розуму) — пов’язаний з розвитком дегенеративних захворювань головного мозку, які також провокуються метаболічними проблемами [1].  


Тож для збереження молодості основна задача — підтримка гормонального балансу та здорового метаболізму, вчасна та комплексна превенція змін, що призводять до хронічних та вікових хвороб. Як цього досягти? Дотримуватись стратегії Age Management. А які інструменти використовувати, залежить від віку. Розберемо умови, коли паспортний більш-менш збігається з біологічним. 


Вік 20+

Коли вам 20, щоб тримати під контролем здоровʼя треба небагато, переважно просто не шкодити. Секреція гормонів природно все ще висока і якщо ви не заважаєте їй, турбота про здоровʼя загалом обмежується базовою суплементацією та превенцією у вигляді здорового глузду. Зокрема відмовою від наступного:

  • недосипу (блокування гормону росту, синтез якого і так вже стрімко знижується), 

  • харчування виключно з доставки фастфуду, кави замість сніданку та обіду в 21.00 (підвищення інсуліну, що веде до розвитку метаболічних порушень),

  • гіподинамії та алкоголю (зниження рівня тестостерону, порушення систем детоксикації та ризик ожиріння),

  • паління (порушення репродуктивної функції, шкода для судин та легень, ризик раку).


Щодо суплементів, мова йде як про базові препарати (Омега-3, вітамін С, магній, вітамін D), так і підібрані під певні задачі нутрицевтики (амінокислоти та клітковина, якщо потрібно збалансувати дієту; адаптогени, щоб підтримувати високу стресостійкість тощо). 


Вік 30+

Після 30 природна секреторна функція поступово знижується, тому окрім ЗСЖ необхідно застосовувати більше суплементів (зокрема, субстратів для продукції статевих гормонів) та залучати BHRT (коригувальну чи замісну терапію біоідентичними гормонами) для оптимізації ендокринного балансу. 


Важливо враховувати, що старіння негативно впливає не тільки на секрецію гормонів, але і на їх біологічну доступність (зокрема, статевих гормонів) та їх вплив на органи-мішені (наприклад, інсуліну, несприйнятливість до якого тканин призводить до інсулінорезистентності, а згодом і діабету). Тому відносини з ЗСЖ повинні бути дедалі відповідальнішими, а робота з ейдж-менеджером більш тісною (особливо що стосується регулярних чек-апів). 


Вік 40+

Після 40 гормональна підтримка виходить на перший план, більш актуальними стають наступні інструменти з “піраміди керування віком” (апаратні та біотехнології), хоча вважати, що про ЗСЖ можна забути теж некоректно. Якщо в 30+ протоколи керування віком ще зможуть компенсувати моменти, в яких ви «сачкуєте» в плані способу життя, у старшому віці відсутність модифікації щоденних звичок лише знижуватиме ефект BHRT. Так в 30, приділяючи недостатню увагу, наприклад, спорту, ви не відчуєте особливої шкоди, адже «справлятись» з недопрацюванням зможе все ще наявний ресурс організму та залишки мʼязової маси. Проте чим ближче до 50, тим критичніші будуть наслідки вашої безвідповідальності. Починати ніколи не пізно. 


Але чим раніше ви опануєте та інтегруєте в своє життя правила Age management, тим легше буде підтримувати свій ресурс та тим більшої кількості проблем вдасться уникнути. Адже профілактувати завжди краще, ніж лікувати. А молодість простіше берегти, ніж повертати! 
Comments


bottom of page