top of page

БІЛЬШЕ ПРО СИСТЕМУ КЕРУВАННЯ ВІКОМ ТА ЗДОРОВ'ЯМ В ІNSTAGRAM

Тут ви знайдете більше цікавої інформації.

  • Фото автораОлександра Макаренко

Як впливати на рівень стресу через харчування?


Стрес – невід'ємна складова нашого життя, яка впливає на здоров'я і благополуччя. 


Вплив харчування на стрес
Стрес і харчування

Вікіпедія дає таке визначення стресу: "Стрес (від англ. stress — «напруга») — неспецифічна (загальна) реакція організму (інколи іншої системи) на дуже сильний зовнішній вплив." Звучить, як щось дуже погане, але завдяки стресовим ситуаціям ми можемо змінюватись та пристосуватись до навколишніх умов. В людському організмі це закладено природою.


Звісно, стрес може бути або позитивним, або негативним, але нам важливо розуміти не тільки це. Існує взаємозв'язок між стресом та харчуванням, оскільки харчування може бути як наслідком стресу, так і засобом його подолання.


Як впливає стрес на харчування?


  1. Зміна апетиту. Деякі люди в стресових ситуаціях втрачають апетит, відчувають втому та втрату інтересу до їжі. Інші, навпаки, відчувають потребу у великій кількості їжі, особливо вуглеводів та жирів, з метою заспокоєння. 

  2. Вибір продуктів. Під впливом стресу може змінюватися вибір продуктів. Люди частіше схильні до вживання шкідливих або висококалорійних продуктів, таких як шоколад, солодощі або фаст-фуд.

  3. Зміни у поглинанні поживних речовин. Стрес може впливати на те, як організм засвоює поживні речовини. Наприклад, стрес може спричиняти швидше споживання глюкози в організмі, що може призводити до гіпоглікемії та підвищеної потреби у вуглеводах.


Але якщо згадати закони фізики, то сила дії дорівнює силі протидії. Відповідно, хочу вам розкрити лайфхаки, як керувати стресостійкістю через харчування.

Збалансоване харчування.

Важливо збалансувати свій раціон – включити достатню кількість овочів, фруктів, білків та здорових жирів. Здорове харчування підвищує рівень енергії та знижує рівень стресу.


Режим харчування.

Пропуски прийомів їжі – стрес для організму, оскільки це може призводити до падіння рівня цукру в крові та погіршення настрою. Регулярні перекуси та їжа за графіком можуть забезпечити стабільний рівень енергії та допомогти зберегти позитивний настрій.


Медитація під час їжі.

Спробуйте зосередитися на своїх відчуттях під час прийому їжі. Медитація або усвідомлене харчування можуть допомогти знизити рівень стресу та покращити травлення. Бо якщо з'їсти щось дуже швидко, а при цьому ще вимкнути в гаджет - свідомість відволіклась і не помітила, що ви щось з'їли. Тому ситість наступає аж тоді, коли в шлунку нема місця. А це вже називається "переїли".


Обмеження споживання стимулюючих речовин.

Кава, енергетичні напої та інші напої, що містять кофеїн, можуть підвищувати рівень тривоги та стресу. Обмеження їх споживання допомагає знизити загальний рівень стресу в організмі. Майже всі стимулюючі речовини змушують наш організм синтезувати більше гормонів стресу, тому не додавайте собі проблем.


Вода як засіб для зняття стресу.

Велика кількість води сприяє правильному функціонуванню організму. Тому підтримка водного балансу в організмі є важливим аспектом здорового харчування та подолання стресу.

Усвідомлюючи вплив стресу на наше харчування та вибираючи здорові стратегії керування стресом через харчування, ми можемо стати більш здоровими та витривалими у подоланні життєвих труднощів.

Попри те, що стрес – невід'ємна частина нашого життя, важливо пам'ятати, що ми маємо контроль над тим, як ми реагуємо на нього. Здорове харчування та свідомі стратегії керування стресом можуть стати потужними інструментами для підтримки нашого фізичного та психологічного благополуччя.


Comments


bottom of page